Товарно-матеріальні цінності в обороті - товарні запаси, сировина, матеріали, напівфабрикати, готова продукція тощо.
При даному виді застави заставодавець не обмежений у проведенні звичайних комерційних операцій, він може продавати і купувати товари. Тобто товари залишаються, у заставодавця і йому надається право змінювати склад і натуральну форму закладеного майна (товарних запасів, сировини, готової продукції і тому подібного). Заставодавцю важливо дотримуватися лише умова: загальна вартість товарів зобов'язана відповідати ціні, передбаченої договором про заставу, а їх ліквідність не повинна змінюватися.
При реалізації товарів вони перестають бути предметом застави з моменту переходу права власності чи іншого речового права до набувача товару. Придбані заставодавцем товари стають предметом застави з моменту виникнення на них у заставодавця права власності або господарського ведення.
Особливістю застави товарів в обороті є те, що на відміну від інших видів застави, при заставі товарів в обороті заставні обтяження не йдуть за майном у разі відчуження.
При оцінці товарів в обороті в якості застави будь банк, перш за все, буде цікавити сама можливість (технічна, економічна, організаційна) компанії-заставодавця забезпечити основна умова такої застави - підтримка незнижуваного товарного залишку на складі. Головна умова застави товарів в обороті полягає в тому, що загальна вартість товарів даного виду, що складають предмет застави, не повинна зменшуватися. Зменшення вартості закладених товарів в обороті допускається пропорційно виконаної частини забезпеченого заставою зобов'язання, якщо інше не передбачено договором.
Ключовим моментом при оцінці подібних об'єктів для мети застави є аналіз ліквідності.
Під аналізом ліквідності слід розуміти дослідження боку попиту в даному сегменті ринку.
Ліквідність готової продукції то, можливо підтверджено:
- аналізом кон'юнктури ринку аналогічних товарів;
- динамікою зростання попиту та пропозиції;
- динамікою обсягів продажів у кількісному й вартісному вираженні.
Компанія Некос здійснює оцінку ТМЦ:
- Виробничі запаси
- Незавершене виробництво
- Готова продукція
- Товари
- Сільськогосподарські тварини на вирощуванні та відгодівлі
- Майбутній урожай
Перелік документів, необхідних для оцінки ТМЦ:
Перелік документів, необхідних для оцінки сільськогосподарських тварин:
Перелік документів, необхідних для оцінки майбутнього врожаю:
З термінами і вартістю виконання робіт з оцінки товарно-матеріальних цінностей ви можете можете ознайомитися в розділі "Прайс".